Istotnym działaniem LTH-K jest organizacja spotkań z osobami, które zajmują się tematami zgodnymi z celami Towarzystwa i zainteresowaniami jego członków. Podczas spotkań zaproszone osoby mają możliwość podzielenia się z mieszkańcami Lelowa i okolic swoimi badaniami, a także osobistymi doświadczeniami. Do tej pory zorganizowano 5 spotkań o różnorodnej tematyce.
Pierwsze spotkanie miało miejsce w kwietniu 2004 roku. Zaproszenie na nie przyjął dr Jacek Laberschek, historyk w Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Przedstawił on swoje wieloletnie badania na temat funkcjonowania powiatu lelowskiego.
Gościem kolejnego spotkania w sierpniu 2006 roku był prof. Szewach Weiss, były Przewodniczący Knesetu i ambasador Izraela w Polsce. Spotkanie byłą niezwykle ciekawą okazją do rozmowy o stosunkach polsko-żydowskich, nie brakło na nim także osobistych opowieści Profesora Weissa o swoim życiu, pracy i doświadczeniach.
Spotkanie z ks. dr. Zygmuntem Zaborskim odbyło się w październiku 2006 roku.
Ks. dr. Zygmunt Zaborski to lelowianin, który całe swoje życie poświęcił Kościołowi i opisywaniu historii Lelowa. Dla członków LTH-K był swoistym mentorem, a jego praca – podstawowym punktem odniesienia. Dlatego też spotkanie z nim i rozmowa o przedwojennym Lelowie była ważnym i inspirującym doświadczeniem.
Spotkanie z dr. Krzysztofem Spruchem zorganizowano we wrześniu 2007 roku. Tematem spotkania były działania Wojska Polskiego we wrześniu 1939 r. na kierunku Częstochowa – Lelów. Dr Krzysztof Spruch zaprezentował swoje badania dotyczące działań oddziałów Wojska Polskiego w okolicach Częstochowy i Lelowa. Spotkaniu towarzyszyła zorganizowana przez Jerzego Karolczyka wystawa sprzętu wojskowego z 1939 roku znalezionego na terenie gminy Lelów.
W październiku 2008 roku Towarzystwo gościło Panią Grażynę Komendecką. Jest ona córką porucznika Teodora Werbińskiego, który 4 września 1939 roku poległ w bitwie pod Lelowem. Pani Grażyna Komendecka przypomniała losy ojca oraz swojej rodziny. Wystąpienie to zostało uzupełnione o wspomnienia mieszkańców Lelowa, którzy na bazie swoich doświadczeń oraz opowieści najbliższych przypomnieli tragiczne dla Lelowa czasy wojny.