Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Zaproszenie na spotkanie "Miejsca pamięci i miejsca zapomnienia"

Zapraszamy na spotkanie

 

MIEJSCA PAMIĘCI I MIEJSCA ZAPOMNIENIA

O badaniach etnograficznych w gminie Lelów opowiedzą studenci Uniwersytetu Łódzkiego

 

27 czerwca (poniedziałek) 2016, godz. 17.00

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie

wstęp wolny

 

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Lelów!

W kwietniu 2016 roku na terenie gminy Lelów realizowaliśmy projekt naukowy zatytułowany Miejsca pamięci i zapomnienia. Badania interdyscyplinarne północnych terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Badania te, w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prowadzili naukowcy oraz studenci etnologii z Uniwersytetu Łódzkiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy, którzy zgodzili się wówczas poświęcić nam swój czas, podzielić się wspomnieniami o miejscach szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności.

Teraz ponownie odwiedzimy Państwa gminę. W dniach 27 czerwca – 16 lipca badania prowadzić będą etnolodzy, ale także archeolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki pracom archeologów miejsca, o których nam Państwo opowiadali, zostaną udokumentowane i opisane, by zachować wiedzę oraz pamięć o nich.

W imieniu etnologów zapraszamy zaś na przygotowane dla mieszkańców wydarzenia (m.in. wystawa fotografii, warsztaty dla dzieci), podczas których razem z Państwem chcielibyśmy wędrować przez historię i współczesność gminy. Szczegóły podamy wkrótce, a już teraz zapraszamy na spotkanie, podczas którego opowiemy o etnograficznych badaniach w gminie Lelów i materiale, który zgromadziliśmy w kwietniu tego roku.

 

Zachęcamy też do odwiedzenia oficjalnej strony naszego projektu: najurze.uni.lodz.pl

 

Do zobaczenia!

dr Olgierd Ławrynowicz

kierownik projektu

 

Ostatnie aktualności

3m3.jpg

Obchody Święta 3 Maja

Tegoroczne uroczystości z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się podobnie jak…

Czytaj dalej..