Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Wycieczka na Ukrainę

   W dniach 25.06 – 01.07.2018 r. członkowie Lelowskiego Towarzystwa Kulturalno-Historycznego uczestniczyli w wycieczce na Ukrainę.
   W programie podróży za naszą wschodnią granicę było zwiedzanie m.in.: Lwowa (Rynek, Katedra Ormiańska, Opera Lwowska, Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich), kolegiaty św. Wawrzyńca, zamku i ratusza w Żółkwi, synagogi w Olesku. W Krzemieńcu turyści z Polski zwiedzili Muzeum Juliusza Słowackiego, a w Kamieńcu Podolskim twierdzę, Most Turecki, Ratusz Polski i Studnię Ormiańską.
   Uczestnicy wyprawy byli zachwyceni Ławą Poczajowską - jednym z najważniejszych klasztorów Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego. Podczas tygodniowej wizyty nie można było pominąć zamków w Zbarażu, Chocimiu i Złoczowie.
   Niezapomniany pobyt na Ukrainie zakończyła kolacja z Kapelą „Lwowska Fala”. Serdeczne podziękowania należą się Natalii Gadzhuk-Ozga i Tadeuszowi Ozga za podjęcie się organizacji wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

f

 

 

 

fot. J. Bryła

Ostatnie aktualności

Zaproszenie na Walne Zebranie LTH-K

Zarząd Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego

zaprasza

na Walne Zebranie Sprawozdawczo - W…

Czytaj dalej..

409179477_666634845634997_3141701189346726800_n.jpg

Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ślady codzienności, ślady przeszłości. Czytanie lokalnej historii Lelowa i okolicy”

   2 grudnia odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana „Ślady codzienności, ślady pr…
Czytaj dalej..