Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Wernisaż wystawy "Dialogi intymności"

   Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne im. Walentego Zwierkowskiego zaprasza na wernisaż wystawy "Dialogi intymności" oraz promocję książki Kazimierza Tytki "Dziennik z lat 1940- 1943", które odbędą się 27 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie.

   A oto fragment tekstu kuratorskiego o wystawie: Kopie obrazów Matejki i przedstawienia rejestrujące proces zanikania. Wernyhora i Królowa. Ołówek, akwarela i wklęsłodruki. Twórczości Kazimierza Tytki i Barbary Tytki tworzą odmienne bieguny – zestawienie ich obrazów może więc wydać się paradoksalne. Skonfrontowanie ich w jednej przestrzeni pozwala jednak wydobyć łączące je nici i zobaczyć nieoczywisty dialog, jaki pomiędzy nimi się zawiązuje. Kluczem do tego zestawienia jest to, co nazywamy w tytule wystawy „dialogami intymności”. Kazimierz Tytko i Barbara Tytko spotykają się w podobnym dążeniu do tworzenia sztuki intymnej, próbującej uchwycić nastrój i czucie, a także sięgającej do najbardziej ukrytych sfer własnego doświadczenia i przeżywania świata. 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Ostatnie aktualności

Zaproszenie na Walne Zebranie LTH-K

Zarząd Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego

zaprasza

na Walne Zebranie Sprawozdawczo - W…

Czytaj dalej..

409179477_666634845634997_3141701189346726800_n.jpg

Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ślady codzienności, ślady przeszłości. Czytanie lokalnej historii Lelowa i okolicy”

   2 grudnia odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana „Ślady codzienności, ślady pr…
Czytaj dalej..