We wtorek 13 września 2016 r. odbyła się kolejna "Wędrówka po Lelowie w dobrym Towarzystwie". Zorganizowana została przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelowie oraz LTH-K. Tym razem tematem rozważań był "LELÓW - WRZESIEŃ 1939", a w roli przewodnika wystąpił przedstawiciel Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego - Jerzy Karolczyk. Trasa wędrówki obejmowała m.in. rynek w Lelowie, kościół p.w. św. Marcina oraz cmentarz wojenny w Lelowie.



W ramach programu MEN „Nasze Tradycje” Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne im. Walentego …
Czytaj dalej..