Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Spotkanie opłatkowe

16 grudnia 2019 r. członkowie Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, by zgodnie z coroczną tradycją połamać się opłatkiem. Wydarzenie miało charakter nie tylko spotkania wigilijnego, ale także stanowiło doskonałą okazję do podsumowania działalności towarzystwa w mijającym roku.

Po wystąpieniu prezesa LTH-K Mirosława Skrzypczyka, w którym przedstawił najważniejsze zrealizowane w tym roku przedsięwzięcia, nadeszła kolej na podziękowania dla osób aktywnie wspierających działalność towarzystwa. Potem nastąpiło uroczyste wręczenie srebrnego medalu im. W. Zwierkowskiego, którym LTH-K postanowiło odznaczyć Joannę i Michała Staniaszków – właścicieli drukarni KONTUR z Włoszczowy.

Potem nastąpiła część wigilijna spotkania - po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Henryka Młynarczyka, nadszedł czas na bożonarodzeniowe życzenia przy łamaniu się opłatkiem. Na stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych, dzięki czemu można było jeszcze bardziej poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

 

Tekst: A. Zając-Włodarska, LTH-K
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie

Ostatnie aktualności

1683147805662.jpg

Walne zebranie LTH-K

  W piątek 24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze LTH-…

Czytaj dalej..