Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Spotkanie opłatkowe 2017

   Tegoroczne spotkanie opłatkowe naszego Towarzystwa odbyło się 12 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie. Na początku prezes LTH-K Mirosław Skrzypczyk podsumował działalność LTH-K w 2017 roku, prezentując zrealizowane projekty i najważniejsze wydarzenia. Tego dnia zostały również wręczone medale im. Walentego Zwierkowskiego – tę część spotkania poprowadził wiceprezes LTH-K Zbigniew Bryła. Laudacje na cześć wyróżnionych odczytały: Maria Prześlak i Marianna Dziura.

   Złoty medal za wieloletnią pracę na rzecz ziemi lelowskiej, liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, a także wspieranie działalności LTH-K, otrzymała Pani Natalia Gadzhuk-Ozga wraz z zespołem wokalno-instrumentalnym działającym przy lelowskim GOK-u.

   W tym roku złotym medalem uhonorowano również Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej za wybitne osiągnięcia w utrwalaniu tradycji historyczno-kulturalnej ziemi lelowskiej. W imieniu zespołu medal odebrała Pani Anna Kuczek.

   Wszyscy uczestnicy spotkania mogli poczuć świąteczny nastrój, dzięki koncertowi kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego, pod przewodnictwem instruktorów: Natalii Gadzuk-Ozgi i Mateusza Wójcika.

   Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Henryka Młynarczyka, nadszedł czas na bożonarodzeniowe życzenia przy łamaniu się opłatkiem. Potem nastąpił poczęstunek, na którym nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych. Wyjątkowy wieczór, wypełniony ciepłymi słowami, podziękowaniami i życzeniami zakończyło wspólne kolędowanie.

Tekst, zdjęcia: A. Zając-Włodarska, LTH-K

Ostatnie aktualności

IMG_4313 (640x427).jpg

Walne zebranie spraozdawcze LTH-K 2018

   Tegoroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze LTH-K, które odbyło się 16 marca w Gminnym Ośrodku Kultur…

Czytaj dalej..

28058918_1877090858977302_5446909912500649486_n.jpg

"Święto Ciulimu-Czulentu" nagrodzone Statuetką Starosty Częstochowskiego!

   Podczas 17 gali wręczenia Statuetek Starosty Częstochowskiego za zasługi dla powiatu, w kategorii…

Czytaj dalej..