Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Pożegnanie Sióstr Albertynek

W sobotę 27 sierpnia w kościele pw. św. Marcina w Lelowie odbyło się uroczyste pożegnanie sióstr zakonnych ze zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim, które po kilkudziesięciu latach posługi odchodzą z lelowskiego Domu Zakonnego. 
W imieniu parafian oraz członków Lelowskiego Towarzystwa Kulturalno-Historycznego podziękowania złożyły wiceprezes Marianna Dziura oraz skarbnik Maria Prześlak. "Dziękujemy za dobroć, za pomoc, każde słowo, ze piękny śpiew, za wzór miłości do bliźniego" - można było usłyszeć we wzruszającym przemówieniu. Nie zabrakło również życzeń na dalszą drogę "aby każdy, kto uściśnie Wasze dłonie, stał się za Waszym przykładem dobrym chrześcijaninem i prawym człowiekiem". 
Siostry Albertynki przybyły do Lelowa 35 lat temu z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Juliana Cieska. W ciągu długoletniej posługi zajmowały się m.in.: pracą w parafii św. Marcina (zakrystianka i organistka), katechizacją dzieci i młodzieży w lelowskich szkołach i Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bogumiłku, posługą charytatywną w lelowskim DPS-ie, a także pomocą ubogim i starszym osobom. 

AZW. 

Ostatnie aktualności

Zaproszenie na Walne Zebranie LTH-K

Zarząd Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego

zaprasza

na Walne Zebranie Sprawozdawczo - W…

Czytaj dalej..

409179477_666634845634997_3141701189346726800_n.jpg

Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ślady codzienności, ślady przeszłości. Czytanie lokalnej historii Lelowa i okolicy”

   2 grudnia odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana „Ślady codzienności, ślady pr…
Czytaj dalej..