Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Pożegnanie Sióstr Albertynek

W sobotę 27 sierpnia w kościele pw. św. Marcina w Lelowie odbyło się uroczyste pożegnanie sióstr zakonnych ze zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim, które po kilkudziesięciu latach posługi odchodzą z lelowskiego Domu Zakonnego. 
W imieniu parafian oraz członków Lelowskiego Towarzystwa Kulturalno-Historycznego podziękowania złożyły wiceprezes Marianna Dziura oraz skarbnik Maria Prześlak. "Dziękujemy za dobroć, za pomoc, każde słowo, ze piękny śpiew, za wzór miłości do bliźniego" - można było usłyszeć we wzruszającym przemówieniu. Nie zabrakło również życzeń na dalszą drogę "aby każdy, kto uściśnie Wasze dłonie, stał się za Waszym przykładem dobrym chrześcijaninem i prawym człowiekiem". 
Siostry Albertynki przybyły do Lelowa 35 lat temu z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Juliana Cieska. W ciągu długoletniej posługi zajmowały się m.in.: pracą w parafii św. Marcina (zakrystianka i organistka), katechizacją dzieci i młodzieży w lelowskich szkołach i Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bogumiłku, posługą charytatywną w lelowskim DPS-ie, a także pomocą ubogim i starszym osobom. 

AZW. 

Ostatnie aktualności

1683147805662.jpg

Walne zebranie LTH-K

  W piątek 24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze LTH-…

Czytaj dalej..