Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Nominacja do Nagrody Polin dla Mirosława Skrzypczyka

Prezes Lelowskiego Towarzystwa Kulturalno-Historycznego im. Walentego Zwierkowskiego Mirosław Skrzypczyk został nominowany do Nagrody POLIN 2016. Nominacje spośród blisko 200 zgłoszeń dokonanych przez instytucje i osoby prywatne przyznała kapituła konkursu pod przewodnictwem Mariana Turskiego. Nagroda POLIN jest przyznawana przez Muzeum Historii Żydów Polskich osobom, organizacjom lub instytucjom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów. Ogłoszenie laureata 2. edycji konkursu nastąpi 20 października w warszawskim Muzeum POLIN.

„W wielu miejscowościach, dużych i mniejszych, ludzie dobrej woli podejmują różnorakie działania na rzecz upamiętnienia historii polskich Żydów. Poprzez ten konkurs chcemy im podziękować i uhonorować, pokazać wszystkim jak ważna jest ich praca. Wybór nie był łatwy -  spośród blisko 200 zgłoszeń w tym roku mogliśmy wybrać zaledwie kilka osób. Jury nominowało sześć osób i jedną instytucję, których działania pięknie wypełniają misję muzeum Polin : przywracają pamięci o historii polskich Żydów i budują wzajemne zrozumienie i szacunek pomiędzy Polakami i Żydami” - mówi prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum POLIN.

Mirosław Skrzypczyk, nauczyciel i animator kultury, otrzymał nominację do nagrody za zaangażowanie i pracę na rzecz dziedzictwa żydowskiego w Lelowie i w Szczekocinach. Serdecznie gratulujemy tego ważnego wyróżnienia i życzymy zwycięstwa w konkursie.

Żródło: http://www.polin.pl/pl/nagroda

 

Ostatnie aktualności

1683147805662.jpg

Walne zebranie LTH-K

  W piątek 24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze LTH-…

Czytaj dalej..