Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne


im. Walentego Zwierkowskiego

Spotkanie opłatkowe LTH-K

   We wtorek 11 grudnia 2018 r. członkowie Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, by zgodnie z coroczną tradycją połamać się opłatkiem. Wydarzenie miało charakter nie tylko spotkania wigilijnego, ale także stanowiło doskonałą okazję do podsumowania działalności towarzystwa.

   Po wystąpieniu prezesa LTH-K Mirosława Skrzypczyka, w którym przedstawił najważniejsze zrealizowane w tym roku przedsięwzięcia, nadeszła kolej na podziękowania dla osób aktywnie wspierających działalność towarzystwa. Potem nastąpiło uroczyste wręczenie najważniejszego odznaczenia – złotego medalu LTH-K im. W. Zwierkowskiego, którym w tym roku postanowiono uhonorować Dziecięcą i Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Lelowa. Zebrani goście mogli wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu wyróżnionego zespołu pod przewodnictwem kapelmistrz Agnieszki Gradoń.

   Potem nastąpiła część wigilijna spotkania - po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Henryka Młynarczyka, nadszedł czas na bożonarodzeniowe życzenia przy łamaniu się opłatkiem. Na stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych, dzięki czemu można było jeszcze bardziej poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

fot. red. AZW

 

 

 

 

Ostatnie aktualności

1683147805662.jpg

Walne zebranie LTH-K

  W piątek 24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze LTH-…

Czytaj dalej..